پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
ورود به سيستم
منوی اصلی
مناسبت ها

Skip Navigation LinksTrainingUnitGuest

راهنمای ثبت درخواست مهمان شدن به سایر مراکز علمی-کاربردی در سامانه آموزشی سجاد
 
 
کلیه دانشجویان مرکز می توانند پس از مطالعه قوانین و آیین نامه های آموزشی و مالی مرتبط با مهمان شدن در سایر مراکز علمی-کاربردی،جهت ثبت درخواست در سامانه آموزشی سجاد، به شرح ذیل اقدام نمایند:
 
Ø  مهمترین قوانین مرتبط با مهمان شدن در سایر مراکز:
 
     قوانین آموزشی:
 
v      درمواردی که دانشجو به طور موقت ،ناگزیر به تغییر محل تحصیل خود باشد،می تواند با موافقت دانشگاههای مبدا و مقصد ،به عنوان دانشجوی مهمان ، به طور موقت ، برای مدت معین ، محل تحصیل خود را تغییر دهد.
v      مهمان شدن دانشجو در یک دانشگاه، مشروط بر این است که ، دانشجو حداقل یک نیمسال تحصیلی خود را در دانشگاه مبدا گذرانده باشد.
v      مهمان شدن دانشجو در یک دانشگاه برای گذراندن یک یا چند درس به صورت تک درس با نظر دانشگاه مبدا و موافقت دانشگاه مقصد بلامانع است.
v      هر دانشجو در هر رشته می تواند حداکثر یک نیمسال در دوره کاردانی و یا دو نیمسال در دوره کارشناسی ، در یک دانشگاه به طور تمام وقت ، به صورت مهمان تحصیل کند.در هر حال نباید تعداد دروسی که دانشجو به  صورت مهمان( چه به صورت تکدرس و چه به صورت تمام وقت)در یک یا چند دانشگاه گذرانده است، از 40درصد کل واحد های دوره تجاوز کند.
v      واحد هایی را که دانشجو ی مهمان در یک دانشگاه، می گذراند، عینا در کارنامه او در دانشگاه مبداء ثبت شده و نمرات آنها در محاسبات میانگین نیمسال و میانگسن کل او منظور خواهد شد.
 
       قوانین مالی:
 
v      دانشجویان مهمان باید نسبت به پرداخت شهریه ثابت ترم یا پودمان تحصیلی مربوطه را  به مرکز مبداء و شهریه متغیر را به مرکز مقصد اقدام نمایند. دانشجو می بایست مستندات مربوط به پرداخت حق نظارت را به مرکز مبداء تحویل نماید.
 
 
 
1.     وارد سامانه آموزشی سجاد به نشانی    http://edu.uast.ac.ir   شوید.     
   
 
TrainingUnitGuest1.png

                 
2.     کد امنیتی اعلام شده توسط سامانه را وارد نموده تا صفحه درخواست نام کاربری و رمز عبور ( مانند تصویر زیر) باز شود.
3.     نام کاربری و کلمه عبور را وارد نمایید.
 
 
TrainingUnitGuest3.png

 4.   پس از ورود به صفحه اصلی، منوی درخواست ها را انتخاب نمایید.
 
 
TrainingUnitGuest4.png

 

  5.   در صفحه درخواست ها ، گزینه درخواست مهمان شدن را انتخاب نمایید.
 
 
TrainingUnitGuest5.png

  6.   در صفحه باز شده مطابق تصویر زیر، علت درخواست را ثبت نموده و نیمسال مورد تقاضا را انتخاب نمایید.پس از انتخاب مرکز مقصد ، عنوان دروس مورد تقاضا را درج نموده و بر روی ارسال درخواست کلیک نمایید.
 
 
TrainingUnitGuest6.png

 
 
         
  7.   جهت پیگیری تایید درخواست مهمان شدن توسط مرکز ، می توانید به شرح ذیل اقدام نمایید.
 
Ø      فرم درخواست مهمانی را تکمیل نمایید.    دریافت فرم
Ø      پس از ثبت مشخصات فردی، به واحد آموزش مرکز مراجعه نمایید.
Ø      پس از تایید کلیه واحد های مشخص شده در فرم درخواست مهمانی، جهت اخذ تایید مرکز مقصد،فرم مربوطه را به مرکز مقصد تحویل دهید.
Ø      فرم تایید شده توسط مرکز مقصد را جهت درج در پرونده تحصیلی خود، به دبیرخانه مرکز مبدا تحویل دهید.
 
 
8.   پس از دریافت تایید مرکز مبدا و مقصد ، می توانید در خصوص انتخاب واحد های درسی خود در سامانه آموزشی سجاد، اقدام نمایید.
 
Ø      لازم به توضیح است که در زمان انتخاب واحد، دانشجو همزمان قادر به مشاهده دروس ارائه شده در مرکز مبدا و مقصد می باشد
 
ورود به سیستم