پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
ورود به سيستم
منوی اصلی
مناسبت ها

Skip Navigation LinksCenterCenter

 
  • مقدمه:
  •  
  •     عرصه پیشرفت و توسعه یافتگی ملت ها در هر مقطع از تاریخ مبتنی بر مزیت هایی بوده است. مزیت ملت ها در این عصر ، دانایی است. با کمرنگ شدن نقش منابع طبیعی، برترین سرمایه ملت ها در این قرن ، متخصصین متعهد است. به واقع، درجهان پرشتاب و سرشارازتحول و رقابت دنياي امروز، آنچه كه موجبات تحقق مزيت رقابتي سازمانها را تضمین می نماید، سرمایه های انساني متعهد ،ماهر، خلاق، پويا و دانش محور مي باشد. ازاين روست كه درعصر حاضر، منابع انساني دانشگر به عنوان مهمترين قابليت سازمان ها در كسب مزيت رقابتي و نيز عمده ترين دارايي نامشهود قلمداد مي شود.
  •    مرکز علمی کاربردی گروه صنعتی ايرانخودرو با درک اهميت ، جايگاه و نقش ویژه  دانشجویان عزیز در رشد و تعالي کشور ، سعي و تلاش مي نمايد تا شرايط مناسبی را علي رغم محدوديتهاي پيش رو ، جهت ارتقاء  سرمایه های انسانی فراهم آورد. در این راستا اشاره به این نکته نیز حائز اهمیت است که تحقق هدف مزبور علاوه بر تلاش مرکز، نیازمند تلاش، ممارست و  اراده شما عزیزان می باشد .
  •   یکی از فرایندهای تاثیر گذار در مسیر علم آموزی در دانشگاه، آگاهی از قوانین و ضوابط حاکم بر سیستم های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی است. در این راستا سعی شده است بمنظور تکریم مشتریان اصلی مرکز آموزش علمی-کاربردی گروه صنعتی ایرانخودرو  بویژه شما عزیزان و اساتید محترم ، ضمن معرفی کلی مرکز حتی امکان اهم قوانین و اطلاعات موردنیاز و کاربردی در این سایت، به صورت اجمالی مورد اشاره قرار گیرد. 
  •  
                                      
 
                                                                   با آرزوی توفیق
                                                                   غلامعلی دینی
                                                         رئیس مرکز علمی-کاربردی
                                                           گروه صنعتی ایران خودرو
 
 
 
 
CenterCenter.jpg

 
 
              
 

نام مرکز: مرکز آموزش علمي-کاربردي گروه صنعتي ايران خودرو
 
دانشگاه جامع علمی-  کاربردی یکی از دانشگاه های وابسته به وزارت علوم ، تحقیقات وفناوری است که با هدف ارتقاء سطح مهارت شاغلین بخشهای مختلف اقتصادی و افزایش مهارت های حرفه ای فارغ التحصیلان مرکز آموزش که فاقد تجربه اجرایی می باشند تشکیل و با بکارگیری و سازمان دهی امکانات،منابع مادی وانسانی دستگاه های اجرایی،نسبت به برگزاری دوره های علمی – کاربردی در مقاطع کاردانی و کارشناسی و کارشناسی ارشد اقدام می کند.
دانشگاه جامع علمی - کاربردي تنها متولی نظام آموزش عالی علمی - کاربردی است که زير نظر وزارت علوم، تحقيقات و فناوری اداره می شود.
 
• مرکز آموزش علمی-کاربردی گروه صنعتی ایران خودرو از سال تحصیلی 86- 85 در مجاورت مرکز آموزش شرکت ایران خودرو و با هدف اجرای دوره های ترمی و پودمانی ، تحت نظارت دانشگاه جامع علمی- کاربردی و وزارت علوم،تحقیقات و فناوری در پنج رشته تحصیلی در مقطع کاردانی ، اقدام به پذیرش دانشجو نموده است.
• مهمترین هدفی که برای اجرای آموزشهای علمی- کاربردی در این مرکز تبیین شده است، ارائه آموزشهای کاربردی و تربیت نیروهای متخصص و کارآمد می باشد.
• اولین گروه از دانش آموختگان این مرکز در سال 1387 فارغ التحصیل و موفق به دریافت گواهی اتمام تحصیلات گردیده اند.
 
 
  اهداف مرکز علمي- کاربردي گروه صنعتي ايران خودرو: 
 
     مرکز علمي کاربردي گروه صنعتي ايرانخودرو با رويکرد محوري  ارتقآء دانايي و کارآفريني در صنعت خودرو و صنايع وابسته  در کشور و رشد سطح دانش و توانمندي کارکنان و دانش آموختگان ، بمنظور ارتقاء شايستگي هاي محوري صنعت خودرو ايجاد  شده است که اهم اهداف آن به شرح ذيل مي باشد:
 
·   ايجاد بستر مناسب جهت انجام فعاليتهاي همه جانبه (صنعتي و دانشگاهي) در گسترش اعتلاي دانش و پژوهش هاي علمي کاربردي در تمامي زمينه ها بويژه صنعت خودرو و صنايع وابسته ، و نيز ارتقاي شاخصهاي کمي و کيفي آموزش و پژوهش هاي کاربردي در جامعه
·   فراهم سازي  زير بناي  مناسب  بمنظور آموزش  و نيز بکارگيري توان دانش آموختگان رشته های مختلف در حل مسائل کاربردي گروه صنعتي ايران خودرو ، صنعت خودرو و صنايع وابسته و تعريف اين مسائل در قالب پروژه هاي پژوهشي دانشگاهي
·   ايجاد بستر مناسب بمنظور ارتقاء توانمنديهاي دانشجويان با رويکرد مهارتی در راستاي تقويت کارآفريني
·   فراهم آوردن بستر مناسب پژوهشي با رويکرد حل مسئله در قالب فعاليتهايي چون برگزاري همايشها ، کنفرانسهاي علمي با همکاري ساير دانشگاهها و سازمانها و مراکز آموزشي و يا شرکت در سمينارها و کنفرانس هاي داخلي و خارجي و...
 
ورود به سیستم