پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
ورود به سيستم
منوی اصلی
مناسبت ها

اخبار: هفته ملی پژوهش و فناوری

مديريت مجوزهامديريت مجوزها

عنوان

هفته ملی پژوهش و فناوری

تاریخ

2015-12-04T20:30:00Z

مرجع خبر

موضوع

پژوهشی

تصویر

خلاصه

 دانشجوی گرامی، جهتاطلاع از هفته ملی پژوهش و فناوری ادامه مطلب را مطالعه فرمایید.

شرح

 

درباره هفته ملی پژوهش و فناوری

هفته پژوهش و فناوري، هفته اي است كه فرصت مناسبي براي توجه و تمركز روي ابعاد مختلف امر پژوهش وفناوري در كشور فراهم مي آورد تا كليه ذي نفعان ضمن اطلاع از روندها و وضعيت موجود در كشور براي آينده، برنامه ريزي و اقدامات بهتر و مهم تري را در دستور كار خود قرار دهند. انتخاب و معرفي برگزيدگان حوزه پژوهش و فناوري و تجليل از آنها و همچنين ايجاد فرصت تعامل بين ذي نفعان اين حوزه به شيوه هاي مختلف نظير برگزاري نمايشگاه، فن بازار، همايش ملي، مصاحبه هاي مطبوعاتي و راديو تلويزيوني فضايي را در كشورايجاد و به آن دامن مي زند كه ضمن ارتقاء شأن و جايگاه پژوهش و فناوري و فعالين در اين عرصه، بسترسازي مستحكمي را براي ادامه راه تقويت و توسعه پژوهش و فناوري كه ضامن پيشرفت واقعي كشور و ايجاد ثروت،رفاه و امنيت براي مردم است در ابعاد اجتماعي و فرهنگي فراهم نمايد.

به همين منظور ستاد برگزاري هفته پژوهش و فناوري، همه ساله برنامه هاي متعددي را با همكاري سازمانها، نهادها، دانشگاهها و مؤسسات مرتبط با پژوهش و فناوري برگزار مي نمايد.

سابقه برگزاري هفته پژوهش:

• از سال 1379 به منظور ترويج فرهنگ پژوهش، وزارت علوم، تحقيقات و فناوري چهارمين هفته آذرماه را با توجه به نامگذاري 25آذرماه به نام روز پژوهش از طرف شوراي فرهنگ عمومي، به نام هفته پژوهش نام نهاد و مسئوليت برگزاري اين هفته را به معاونت پژوهشي اين وزارت سپرد. به همين منظور ستاد برگزاري هفته پژوهش و فناوري، همه ساله برنامه هاي متعددي را با همكاري سازمانها، نهادها، دانشگاهها و مؤسسات مرتبط با پژوهش و فناوري برگزار مي نمايد.

• در همين راستا امسال نيزپانزدهمين نمايشگاه هفته پژوهش از مورخ 23لغايت 26 آذرماه 1393در محل دائمي نمايشگاه هاي بين المللي تهران و مراسم تجليل از پژوهشگران و فناوران برتر سال در مورخ 25آذرماه 1393در محل سالن اجلاس سران برگزار خواهد شد.

اهداف برگزاری هفته پژوهش و فناوری

•    شناسایی توانمندی های پژوهش و فناوری مراکز تحقیقاتی

•    شناسایی و معرفی پژوهشگران برتر

•    امکان تجاری سازی یافته های پژوهش و فناوری(فن بازار)

•    فراهم کردن فضای همکاری بین پژوهشگران

•    برقراری ارتباط مراکز صنعتی و تولیدی با مراکز تحقیقاتی

•    نهادینه کردن پژوهش در سطح جامعه

 

ایجاد شده در 1394/09/14 09:54 ق.ظ توسط Karimi Fatemeh
آخرین ویرایش در 1394/09/14 09:57 ق.ظ توسط Karimi Fatemeh
ورود به سیستم