پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
ورود به سيستم
منوی اصلی
مناسبت ها

اخبار: نهمين جشنواره قراني دانشگاه‌هاي جامع علمي كاربردي سراسر كشور برگزار شد

مديريت مجوزهامديريت مجوزها

عنوان

نهمين جشنواره قراني دانشگاه‌هاي جامع علمي كاربردي سراسر كشور برگزار شد

تاریخ

2013-07-29T19:30:00Z

مرجع خبر

موضوع

اجتماعی

تصویر

خلاصه

خلاصه

نهمين جشنواره قراني دانشگاه‌هاي جامع علمي كاربردي سراسر كشور با حضور بيش از 300 برگزيده قراني در بخش‌هاي شفاهي، كتبي، پژوهشي، ادبي و هنري و در سه سطح دانشجويان، مدرسان و كارمندان طي مدت سه روز در يزد برگزار شد.

 

شرح

 

نهمين جشنواره قراني دانشگاه‌هاي جامع علمي كاربردي سراسر كشور با حضور بيش از 300 برگزيده قراني در بخش‌هاي شفاهي، كتبي، پژوهشي، ادبي و هنري و در سه سطح دانشجويان، مدرسان و كارمندان طي مدت سه روز در يزد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی ، نهمين جشنواره قراني دانشجويان دانشگاه‌هاي جامع علمي كاربردي سراسر كشور كه براي اولين بار با مشاركت مدرسان و براي دومين بار با مشاركت كاركنان به ميزباني دانشگاه علمي كاربردي استان يزد برگزار شد، پس از دو روز رقابت بين 300 برگزيده قراني در بخش‌هاي شفاهي، كتبي، پژوهشي، ادبي و هنري خاتمه يافت.
در مراسم اختتاميه اين جشنواره كه در مركز علمي كاربردي ملاصدرا يزد برگزار شد، در بخش شفاهي كه با حضور 183 دانشجو، مدرس و كارمند برگزار شد، در بخش برادران؛ بهروز شهريور از آذربايجان شرقي، سيد مجتبي حاج ميرقاسمي از گلستان و حيدر زارع‌پور از اصفهان عناوين اول رشته حفظ يك جزء را در سه بخش دانشجويي، مدرسان و كارمندان كسب كردند.
احمد اميرخاني از زنجان در حفظ سه جزء دانشجويي، امين شريفي از تهران در حفظ پنج جزء دانشجويي و علي محمد اكرمي از يزد در حفظ پنج جزء مدرسان به عناوين نخست دست يافتند.
مهدي محرم زاده از تهران، محمد محسني از مازندران و محسن بيات از مركزي نيز مقام اول بخش حفظ 20 جزء را در سطوح مختلف كسب كردند.
محمد باجلان از تهران مقام نخست حفظ كل قران و سيد محمد كرماني و سيد محمد موسوي هر دو از تهران در قرائت تحقيق و ترتيل بخش دانشجويي اول شدند.
در رشته‌هاي قرائت تحقيق و ترتيل بخش مدرسان، علي اكبر كاظمي و محمد صادق سليمي هر دو از يزد برتر شناخته شدند و در همين رشته در بخش كارمندان، جليل پيله‌ور عبادي از اردبيل و علي آرمون پور از ايلام به عنوان برترين‌ها معرفي شدند.
رقابت‌هاي بخش شفاهي خواهران نيز در حفظ يك جزء با معرفي اعظم السادات ساجدي از تهران، معصومه نقوي از فارس و فريده سادات حسيني از اصفهان همراه بود.
در حفظ سه جزء خواهران نيز ليلا حق‌دوست از گيلان، در حفظ پنج جزء فاطمه اماني از فارس، در حفظ 10 جزء رقيه اسفندياري و در حفظ 20 جزء اكرم كريمي و حميد تجمليان هر دو از يزد به عنوان نفرات برتر شناخته شدند. آمنه نوري از قم نيز در بخش حفظ كل قران برتر معرفي شد.
در بخش قرائت تحقيق و قرائت ترتيل خواهران در سطح دانشجويي به ترتيب اعظم‌السادات بني فاطمه از قم و منيره عليزاده از خراسان رضوي و در سطح مدرسان نيز ناهيد چراغي از قزوين و طاهره‌السادات حسيني فخر از خراسان رضوي به عنوان نفرات اول معرفي و تجليل شدند.
مقام نخست بخش دكلمه خواني خواهران نيز به شبنم فرضي‌زاده از اردبيل رسيد.
مسابقات بخش كتبي كه با حضور 3 هزار و 550 نفر از سراسر كشور و به صورت اينترنتي برگزار شد پس از رقابت 295 نفر در بخش كشوري، نهايتاً با معرفي پرگل شمسي از ايلام در بخش مفاهيم قران، مريم راضي از چهارمحال و بختياري در قران شناسي، صديقه خوارزمي‌پور از خوزستان در فرازهاي قران و عترت و مريم عطايي از مركزي در بخش ديدگاه و سيره معصومين(ع) به عنوان نفرات برتر بخش دانشجويي پايان يافت.
اين رقابت‌ها در بخش مدرسان با معرفي شريف السادات طباطبايي از اصفهان در بخش مفاهيم و زهرا ديانتي از خراسان رضوي در بخش ديدگاه و سيره معصومين(ع) همراه بود و مريم نقدي از زنجان و فرحناز زندي از تهران نيز در اين دو بخش عنوان اولي سطح كارمندان را به دست اوردند.
در بخش پژوهشي جشنواره كه شامل پژوهش یا كتاب قراني، مقاله قران و عترت، وبلاگ نويسي و طراحي نرم افزار بود، در سطح دانشجويان؛ مهرداد خسروي از گيلان، فطمه رنجبر طزرقي از خراسان رضوي و سميرا ندري پري از تهران، در سطح مدرسان؛ محمد كاظم پورحسين از فارس و مينا فراهاني از مركزي، و در سطح كارمندان؛ محمد تكتاز از فارس و هاجر رمضاني از خراسان شمالي، عناوين نخست بخش‌هاي مختلف را كسب كردند.
برگزيدگان بخش ادبي جشنواره نهم در دو بخش دانشجويي و مدرسان از بين 21 اثر برگزيده داشت. آرش واقع طلب از گيلان و فرزانه سعادتمند از يزد در بخش شعر عنوان نخست را كسب كردند، همچنين نعيمه قره‌خواني از زنجان در داستان نويسي، علي اصغر سعادت‌پور از مركزي در بخش نمايشنامه و سعيد احمديان از كرمانشاه در بخش فيلمنامه، به عنوان نفرات برتر معرفي شدند.
مسابقات بخش هنري با شركت 127 اثر در بخش‌هاي مختلف برگزار شد كه در نهايت، فاطمه عزيزي از كردستان در تذهيب، وحدت محمدي‌فر از ايلام در خوشنويسي، محسن داوري نژاد از قم در طرحي و نقاشي، محمد علي رضايي از خراسان رضوي در عكس و غلامرضا تراوان از زنجان در بخش نماهنگ به عنوان برترين‌ها مشخص شدند.

 

ایجاد شده در 1392/04/25 01:08 ب.ظ توسط System Account
آخرین ویرایش در 1392/06/19 01:19 ب.ظ توسط Mehrjoo-Masoomeh
ورود به سیستم