پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
ورود به سيستم
منوی اصلی
مناسبت ها

اخبار: مرکز علمی -کاربردی ایران خودرو برتر شد

مديريت مجوزهامديريت مجوزها

عنوان

مرکز علمی -کاربردی ایران خودرو برتر شد

تاریخ

2014-12-28T20:30:00Z

مرجع خبر

مالی -اداری

موضوع

پژوهشی

تصویر

خلاصه

 تندیس انتخاب بعنوان مرکز علمی -کاربردی برتر از چهارمین جشنواره پژوهش و فناوری صنعت و تجارت سال 1393 

شرح

 

گروه صنعتی ایران خودرو با هدف تربیت نیروهای متخصص پا به عرصه های دانشی و پژوهشی نهاده است . بر اساس ارزیابی وزارت صنعت ,معدن و تجارت مرکز علمی کاربردی  گروه صنعتی ایران  خودرو  در سال جاری در کنار سه مرکز  دیگر از کشور به عنوان مرکز علمی -کاربردی برتر در میان حدود 200 مرکز علمی -کاربردی تحت پوشش این وزارت خانه معرفی شده است .
شاخص های اندازه گیری شده در این انتخاب , ترکیب کمی و کیفی , هرم مدرسان , فن آوری های نوین ,تعداد ثبت اختراعات ,کتب و مقالات  منشر شده ,همکاری با انجمن های تخصصی ,فعالیت های پژوهشی , فعالیت در حوزه تحصیلات تکمیلی , کیفیت فضای آموزشی , آزمایشگاهی و کارگاهی , میزان ارتباط با صنعت و... عنوان شده است .
با ارزیابی های صورت گرفته توسط وزارت صنعت معدن و تجارت , مرکز علمی -کاربردی ایران خودرو در کلیه شاخص ها وضعیت بسیار مناسبی داشته است .در حوزه مدرسین  ,این مرکز در ترم جاری با بیش از 130 مدرس همکاری  میکند که بیش از 20 درصد از ایشان دارای مدرک دکتری ,کاندید دکتری یا دانشجوی دکتری از دانشگاه های برتر  کشور نظیر دانشگاه صنعتی  شریف ,امیر کبیر  تهران , علم و صنعت و صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی هستند .
از سوی دیگر در بعد تحصیلات تکمیلی , مرکز علمی -کاربردی ایران  خودرو جزء معدود مراکزی است که با تعریف کلان پروژه های مرتبط با صنعت خودرو , اقدامات مناسبی در جهت راه اندازی دوره های کارشناسی ارشد پروژه محور انجام داده است .
در موضوع ثبت اختراع نیز ده ها مورد  ثبت توسط دانشجویان این مرکز صورت گرفته  که موید اهتمام دانشگاه به امور پژوهشی است . البته چشم انداز در نظر  گرفته شده برای این مرکز , اهداف عالی تری نظیر توسعه فن آوری های مورد نیاز  گروه صنعتی ایران خودرو و حل دغدغه های مربوطه به صنعت خودرو دنبال می کند ,اما قرار گرفتن در میان مراکز برتر موجب ارتقای برند دانشی گروه صنعتی ایران خودرو  و تلاش  بیشتر مدرسان و,دانشجویان و عوامل   اجرایی مرکز در  تداوم موفقیت های حاصله خواهد شد. 

 

ایجاد شده در 1393/10/08 12:03 ب.ظ توسط Hosseini-Khatereh
آخرین ویرایش در 1393/10/08 01:44 ب.ظ توسط Hosseini-Khatereh
ورود به سیستم